Nesrečni dogodek, posnetek spolnega odnosa v šoli in domnevni samomor pedagoškega delavca, je razkril anomalije slovenske demokracije.
Namesto, da bi se pristojni in odgovorni zganili, so se izgovarjali in nekateri celo odkrito lagali. Zgodilo pa se ni nič, razen pritiskov na medije in neznanega avtorja posnetka.
Ali in koliko so nekateri mediji prekoračili mejo dobrega okusa (mogoče tudi etičnega kodeksa), je seveda tehtno vprašanje, ki terja odgovor.
A še pomembnejše vprašanje je, kaj bo slovenska družba naredila, da se kaj podobnega ne bi ponovilo. Zaradi neprimerne reakcije, relativiziranja in dovoljevanja širjenja laži, bi se morali opravičiti mnogi udeleženci soočenj. Pristojna ministrica pa bi zaradi nereagiranja in objektivne odgovornosti, da so mediji razgalili škandalozno obnašanje šolnikov, morala odstopiti.
Naj spomnimo še na primer, ko je dijak bil kaznovan na sodišču zato, ker je znance opozoril na pornografsko fotografijo svoje učiteljice, ki je bila javno objavljena na internetu. Epilog škandala je bil, da se učiteljici ni zgodilo nič, dijakovi starši pa so na sodišču izgubili veliko časa in denarja. Kaznovan je bil tisti, ki je zakričal "Primite tatu!", tat pa jo je mirno pobrisal.
Čestitam avtorju Tinu Mamiću za tako korekten opis povzetka dogodkov. Žal se je zgodilo, kar se je, z zelo hudim koncem. Napaka je bila strojena, zagotovo dogodek ni sodil v šolo . Reakcija ministrstva je bila žal nikakršna, mediji pa kot mediji, da bodo ja prvi med poročevalci, so hiteli z objavami in jih po nekajkrat na dan alarmantno ponavljali , kar nikomur ni bilo v čast in daleč vstran od etike in razuma.
OdgovoriIzbrišiAli bomo državljani le doživeli javni odziv poklicanih inštitucij pravne države na ta dogodek in na ravnanje vpletenih, zlasti tudi nekaterih medijev? Menim, da bi bilo prav. Le kdaj?
OdgovoriIzbrišiFranc Mihič