Evropska unija je sistem, ki je preprečil vojne. Države se po vstopu v zvezo niso nikoli več spopadle. Slovenija se je z vstopom v EU leta 2004 rešila morebitne ponovitve agresije iz leta 1991.
A vendar EU nima mehanizma, ki bi preprečil morebitno državljansko vojno. To dokazuje v manjši meri terorizem v Baskiji, predvsem pa državljanska vojna na Severnem Irskem. Le-ta je divjala kljub EU in je prenehala predvsem zaradi prizadevanj Dublina, Belfasta in Londona, ne pa Bruslja.
Slovenija je potemtakem varna pred Beogradom in Rimom, ne pa pred domačimi komunisti, ki lahko ponovno zanetijo bratomorno vojno. Enkrat so to že naredili.
Ali se lahko ponovi leto 1941? Seveda, saj se iz bratomornega klanja kot nacija nismo ničesar naučili. Razlika med komunisti iz 1941 in 2012 je, da so bili prvi navajeni živeti v opoziciji, drugi pa tega ne znajo in nočejo.
Razlika med zunanjimi okoliščinami med 1941 in 2012 je tudi velika. Okupacija je bila tako skrajno stanje, da so ga komunisti izkoristili za začetek pobijanja političnih nasprotnikov. Današnja gospodarska kriza ni tako kritično stanje, da bi komunisti dvignili orožje, lahko pa se v to prelevi.
Podobnost je tudi v tem, da komunisti okoliscine delajo bolj skrajne kot so: politike SLS so leta 1941 zaceli obtoževati izdajalstva in okupatorje začeli izzivati, da so začeli z represalijami nad nedolžnimi slovenskimi civilisti. Danes pa Janeza Janšo zmerjajo s fašistom in hujskajo sindikate in upokojence k štrajku.
Vse to me zelo skrbi. Zgodovina se namreč ponavlja tistim, ki se iz nje niso dovolj naučili. Sloveniji ne grozita samo grški in latvijski scenarij, ampak tudi slovenski, bratomorni.
- Pridobi povezavo
- X
- E-pošta
- Druge aplikacije
Oznake
politika
Oznake:
politika
- Pridobi povezavo
- X
- E-pošta
- Druge aplikacije
Komentarji
Objavite komentar
Sprejeti bodo samo komentarji brez žalitev in s pravim podpisom (ime, priimek in kraj)